Важливість передподружнього приготування молоді до шлюбу!
До одних із, мабуть, найрадісніших та найочікуваніших подій у нашому житті ми відносимо одруження. Ще б пак – це ж початок нового життя, створення нової сім'ї… Та найперше, з чим асоціюється одруження – це підготовка до весілля.

Кожен хоче, аби цей особливий день пройшов якнайкраще. Ми, разом з батьками та усією родиною, своєю половинкою, друзями обов’язково подбаємо про те, аби наше весілля було організоване якнайрозкішніше. Продумаємо кожну деталь, кожну дрібничку, не пошкодуємо грошей на якісні фото та відео, розкішне застілля, хорошу музику… Не пошкодуємо часу на  пошуки найвишуканішої сукні та костюму, квітів, прикрас та аксесуарів. Годинами «прочісуватимемо» популярні інтернет - сторінки, форуми та журнали з модними сучасними весільними тенденціями…

Потім, як і годиться, напередодні шлюбу йдемо в РАЦС, а тоді вже – до церкви. І часто вже у храмі молоді люди усвідомлюють, що шлюби створюються  на небесах, а не у весільних салонах. Сказати один одному оте «так» та дати обіцянку перед Богом стає якось так…ніби моторошно… і не те що важко…  –  страшно.

А Богові абсолютно не важливо, у чому й за скільки ми будемо вдягнені. Для Нього важливо, щоб ту обіцянку – подружню присягу – ми змогли зберегти і пронести її крізь усе своє подружнє  життя, через усі життєві несподіванки та перипетії. Зберігати та розвивати свою любов щоденно!Жертвувати собою задля любові, заради добра коханої особи, примножувати щастя, взаємну повагу та добробут в своїй сім'ї .

Натомість дедалі частіше постає питання : Чи готові до сімейного життя ті, хто у нього вступає ? Одружуються сьогодні з різних причин. Хтось вважає, що вже «пора», комусь таку думку вселяють батьки – мовляв , онуків хочемо ! Комусь, як не прикро, просто імпонує матеріальне становище свого обранця чи обраниці. І тільки той шлюб, до якого спонукала справжня щира любов, у майбутньому зможе подолати всі труднощі та зберегти теплі почуття, стати надійним підґрунтям для міцної й дружньої родини.

На допомогу нареченим сьогодні приходить Церква. Святість і нерозривність, духовне благо подружжя вимагає відповідної підготовки до цього таїнства. Тому, згідно з Церковним Законом, обов’язковою є участь наречених в передподружньому приготуванні  до шлюбу.

Так, ось вже 12 років на території нашої єпархії діє  Центр   передподружнього приготування Стрийської Єпархії, в якому наречені можуть пройти спеціальне навчання в  деканальних та територіальних відділеннях Центру в таких містах як Бібрка (вул. Церковна,1), Городок (вул. Коцюбинського,5), Жидачів ( вул.Шашкевича, 44), Миколаїв (вул. Устіяновича, 39), Новий Розділ (вул. Довженка, 9),  Перемишляни (вул. Підвальна,24), Стрий (вул. Кобилянської, 8) та Ходорів (вул.Грушевського, 29).

Духовна підготовка молоді до  прийняття Святого Таїнства Подружжя є надзвичайно важлива, і саме тут на допомогу майбутнім подружжям приходять викладачі – священники та миряни, які подають нареченим курс програми з безпосереднього приготування  до подружжя, що передбачає слухання таких лекцій, як Богослов’я подружжя, Основні правди християнської віри, Етика подружнього та родинного життя, Психологія подружжя і родини, Біоетичні аспекти сім’ї, Канонічне подружнє право та Медичні аспекти подружжя і сім’ї.

Насправді, навчання несе в собі багато нового і повчального пізнавального змісту, яким варто наповнити своє життя, чітко усвідомити для себе, що таке шлюб та яку відповідальність ми беремо на себе, даючи обіцянку прожити зі своєю половинкою увесь відміряний нам Богом вік…

  На лекціях ви знайдете для себе відповіді на багато запитань та дізнаєтесь багато нового, зруйнуєте деякі стереотипи, дізнаєтесь правдиве тлумачення Церквою подружніх прав та обов’язків, Божих правд, почуєте від своїх наставників багато цікавих історій з подружнього та родинного життя !

Повірте, час, що проведете в стінах навчального закладу, принесе вам море задоволення та розуміння психології свого обранця чи обраниці, і, хочеться вірити, ще більшої любові до своєї половинки і впевненості у тому, що плануєте зробити вірний крок у своєму житті !

 

                                                                                                                      п. Марія Гавінська,

                                                                                                             інспектор – методист Центру 

                                                                                                            передподружнього приготування

                                                                                                                    Стрийської ЄпархіїСоздан 04 дек 2014